SANİTAS

Biz kimiz?

Biz Sanitas Spa Wellness olarak uzun yıllardır sektörün her bölümünde hizmet vermekteyiz. 1997 yılında Lykia World bünyesinde Sanitas SPA olarak şubelerimizden ilkini açarak spa sektörüne kurumsal anlamda ilk adımı atmış olduk.

Özenli ve yoğun bir çalışmanın sonucunda 1998 yılında Türkiye Bölge Robinson’ların tamamına girmeyi başardık. Robinson’lardaki başarılı trendimizin getirisi olarak yüksek çalışma tempomuz hep sürdü ve bu süreç içerisinde yerli ve yabancı kaynaklardan birçok ödüller aldık. Lüks hizmet söz konusu olduğunda da akıllara artık Sanitas SPA markası gelmektedir.

Bu yükselen trendin bir getirisi olarak şu anda bünyemizde; Türkiye Robinson Club’lerde 20 yıldır, Türkiye Kempinski Hoteller zincirinde ise 12. yıldır hizmet vermektedir.

Ayrıca Liberty Hotels Lykia Ölüdeniz, Bilkent Hotel Ankara, Adana Divan Hoteln ve Sirene Hotelerinde yer almaktadır.

Eğitimde artık biz varız!

2016 yılında genç ve dinamik bir ekiple, güzellik sektöründeki kalifiye personel ihtiyacını karşılamak amacıyla başlayan serüvenimiz binlerce kişiye meslek ve iş kazandırarak kocaman bir eğitim ve öğretim ailesine dönüştü.

T.C Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak verdiğimiz kurslarla birlikte, ülke sınırlarını aşarak AB ile ortak yürütülen Mesleki Eğitim ve Öğretim Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi (MEGEP) kapsamında Avrupa Birliği ülkelerinde de geçerli meslek eğitimleri vermeye başladık.

“Daha iyisi, daha özeli” ilkemiz dâhilinde açtığımız özel kurslarla, yetiştirdiğimiz uzman sayısını artırdık. İlerledikçe detaylandırdığımız kurslar, eğitim veren akademik uzman kadroyla, genelden özele dönüştü. Teorik eğitim için oluşturduğumuz akademik eğitimci kadrosu ile öğretimin yanında kursiyerlerimize ilkeli eğitimi de sağlıyoruz.

Kısa sürede yetiştirdiğimiz uzmanların kalitesi nedeniyle sektörde istihdama daima katkı sağladık. Kendi ayakları üzerinde durabilecek, ufku açık, girişimci kursiyerlerimize düşledikleri işyerleri için danışmanlık ve rehberlik hizmetini ücretsiz sağlıyoruz. Açılacak kursların seçimine büyük önem veren yönetim kadromuz, Estetisyenlik Kursu ile büyük bir açığı kapatırken SPA akademisi ile diğer şirketlerle karşılaştırılabilmesi için yetiştirdiğimiz uzman kalitesini gözler önüne seriyor.

Kendimizi sadece spa akademisi olarak görmüyoruz. Önceliğimiz, uzmanı olduğumuz işi öğretirken, adaylarımızı en ince ayrıntısına kadar güzellik ve bakım sektörüne uzman olarak hazırlayıp, gelir getirecek bir iş imkânı sağlamaktır. Yetiştirdiğimiz uzmanı sektöre adaptasyonunu sağlayıp gerekli rehberliği yapmak, eğitim sonrasında da onu yalnız bırakmamak bizi diğerlerinden ayıran bir başka özelliğimizdir. Rekabetçi, idealist, kendini geliştiren ve işinin uzmanı olarak sektöre kalite getirirken kurumsal yapımızla da kursiyerlerimize güvenilir bir platform sağlıyoruz.

Çok hızlı gelişen güzellik sektörüne paralel olarak kullanılacak cihaz ve ekipmanların teknolojiye uyumlu gelişmesi, bakım ve güzellik ürünlerinin birçok marka altında çeşitlilik yaratması, seçimleri sağlık açısından büyük önem kazanmaktadır.

Uzman kadromuz ve tecrübemizle seçilen cihaz, ekipman ve kullanılan ürünler uzman adayı kursiyerlerimizin sektörde başarısı için önemli bir ayrıntıyı oluşturmaktadır.

Antalya’da bulunan Akademimiz Terracity ve Muratpaşa Belediyesi’ne yürüyüş mesafesinde ve kolay ulaşımlı bir bölgededir.